PŘEDSTAVENÍ ŠKOLY

Screenshot_7.jpg
Logo NEW.PNG

ZŠ 1. máje Havířov zvaná také jako MÁJOVKA je...

• Základní školou založenou v roce 1963.

• Školou s nejvyšším počtem žáků na území města Havířova.

• Specializujeme se na rozšířenou výuku matematiky, informatiky a přírodovědných předmětů.

• Přes 30 let vzděláváme žáky 6.-9. tříd v matematických třídách, které jsou určené pro nadané žáky jako alternativa k víceletým gymnáziím.

• Více než 25 let se specializujeme na práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky nadanými.

• Součástí školy je Školské poradenské pracoviště (spolupráce se speciálním pedagogem školy a výchovným poradcem).

• Zaměřujeme se na práci s třídními kolektivy v rámci prevence patologických jevů ve společnosti

• Škola má moderní vybavení kmenových i odborných učeben.

• Ve výuce aplikujeme moderní výukové metody v souladu s trendy společnosti 21. století.

• Žáci školy jsou úspěšnými řešiteli olympiád a soutěží.

• Žáci 9. ročníků se umisťují na předních příčkách při přijímacím řízení na střední školy.

• Preferujeme individuální přístup k žákům.

• Poskytujeme žákům řadu mimoškolních aktivit (školní časopis, školy v přírodě, exkurze, přednášky a besedy, projektové dny).

• Jsme Fakultní školou Ostravské univerzity.

• Jsme zapojeni v projektu Hrdá škola (Schools United) a jsme držitelé certifikátu Demokratická škola.

• Každoročně organizujeme týdenní pobyt žáků Z.E.B.R.A (pro žáky II. stupně) a školy v přírodě (pro žáky I. stupně).

Aktivity naší školy můžete sledovat také na našich sociálních sítích.