Obrázek autoraZŠ 1. máje

Vítězství žáků školy v matematické soutěži

Dne 17. října 2024 se naši dva žáci třídy 5.A a 5.B zúčastnili soutěže Matematika hravě, kterou spolu s Místním akčním plánem rozvoje vzdělávání v ORP Havířov (MAP Havířov) spoluorganizovala naše škola.

Viola a Michal plnili celkem 10 úkolů na stanovištích, kde rozhodovala nejen matematická přesnost a logické myšlení, ale také hbitost v rozhodování a tolik potřebná spolupráce. Úkoly, které potrápily mozkové závity všech soutěžících, měly velice zajímavá a tajemná jména. Setkali jsme se tak například se stanovištěm s názvem "Matematický vetřelec", "Čtyři čtyřky", "Abakusměrka" nebo "Tajná krabice".

Soutěže se zúčastnili zástupci 8 základních škol Havířova a okolí.

Za organizaci soutěže, cenné dary pro všechny soutěžící, pomoc i skvělou náladu soutěžního dne děkujeme MAP Havířov, Mgr. Monice Figurové (hlavní organizátorce soutěže), vyučujícím 4. a 5. tříd a v neposlední řadě našim deváťákům.