Erasmus+ na Májovce

Aktualizováno: 27. 2.

ERASMUS+ PROJEKT MÁJOVKA DO SVĚTA

• Our school goes to the world

• 2023-1-CZ01-KA122-SCH-000141779

• Dům zahraniční spolupráce

• Program Erasmus+, Výzva 2023, KA1 - Krátkodobé projekty mobilit ve školním vzdělávání, KA122-SCH

• Doba realizace projektu: 1. 9. 2023 - 31. 8. 2024​

V rámci projektu Erasmus+ s názvem Májovka do světa (Our school goes to the world) získala škola finanční dotaci pro zahraniční jazykové a metodické kurzy pro 3 pedagogické pracovníky ZŠ 1. máje Havířov.

Díky projektu tak v tomto školním roce absolvují 3 vyučující zahraniční stáž v jazykové škole na Maltě (Executive Training Institute Ltd.  ve městě St. Julians) a v Rakousku (ActiLingua Language Studies GmbH & Co KG ve Vídni) během tzv. krátkodobých mobilit.

Oba uvedené kurzy jsou zaměřeny na posílení jazykových kompetencí, metodologii výuky, pedagogické postupy a aktivní používání cizího jazyka. Zvýšením jazykových kompetencí poskytneme účastníkům aktivit zlepšení využívání cizího jazyka jako nástroje nejen pro samotnou výuku žáků, ale umožní jednotlivým pedagogickým pracovníkům využívat kontakty, které mobilitami získají. Získání kontaktů umožní účastníkům mobilit, ale také ostatním naši pracovníkům školy, navázání spolupráce se školami v jiných evropských zemích například pro další realizované projekty eTwinningu nebo při další neformální komunikaci a spolupráci.

Termíny realizace mobilit

Executive Training Institute Malta 4. 2. 2024 - 10. 2. 2024