Erasmus+

Celý letošní školní rok byl na naší škole ve znamení několika projektů pod hlavičkou Evropské unie.

Hlavním projektem byla realizace tří krátkodobých mobilit Erasmus+ našich pedagogických pracovníků do zahraničí. Cílem projektu bylo posílení jazykových kompetencí vyučujících naší školy. První absolvovaný kurz proběhl na Maltě již v únoru tohoto roku, další dva kurzy proběhly během letních prázdnin v měsíci červenci ve Vídni a na Maltě.

Jak se naše paní učitelky s projektem Erasmus+ vzdělávaly a sbíraly zkušenosti v zahraničí se již nyní můžete dočíst v části webových stránek, která je určena pro Projekty školy.

Celý projekt Erasmus+ pro krátkodobé mobility pedagogických pracovníků je financován z projektu Evropské unie.

Dále se v této části webových stránek věnovaných evropským projektům dočtete o aktivitách tzv. jobshadowingu, v rámci kterých naší školu navštívily týmy pedagogů z Portugalska a Španělska. Nebo o projektu tzv. eTwinningu, který byl součástí diplomové práce studentky Ostravské univerzity, která takto plnila jednu z aktivit naší školy spjatou se statutem Fakultní školy Ostravské univerzity.